AMIGURUMI HORGOLÁS


Amigurumi a csodálatos

Már a szó maga is varázslatos. Köszönet érte a japán kitalálójának. Feltalálta a legjobb horgolós szórakozást.
A m i g u r u m i  ( 編みぐるみ ) 3D-ben horgolt - kötött, vagy horgolt  - kitömött figurát jelent. Jellemzik a nagy fejek, bájos pofik, vidám színek. Horgolhatsz babajátékot, kabalát, kulcstartót vagy épp lakásdekorációt.
A három dimenziót a körkörösség és a  megfelelő szaporítások fogyasztások adják. Horgolhatod egybe, vagy darabonként - igaz akkor össze is kell varrni őket. Követve a megfelelő sorrendet.

Horgolni nagyon élvezetes elfoglaltság. Amigurumit horgolni meg egyenesen csodás. Kényelmesen üldögélsz a kedvenc fotelodban, dorombol a macskád, a madáretetőn óriási a forgalom, a családod mindenfelé. Te meg 3Dben horgolsz, mert az amigurumi olyan. Csupa rövidpálca körbe-körbe, szaporítás, fogyasztás a megfelelő helyen, számlálgatás, jelölőcérnácska  és egy jó leírás - hát ez a célom: a horgolásaim megosztása. Sorozatképek lépésről lépésre, nemzetközi jelölések, táblázatba rendezés és egy két jótanács.  Érezzétek jól magamat a blogomban - ez egy virtuális work shop. Jelöléseket használó mintaleírások az egy rápillantásos követést célozzák. Minél könnyebb, annál jobb.

Az egész horgolós technika az úgynevezett MAGIC RING-gel, azaz varázskezdéssel, csúszóhurokkal kezdődik. Sok neve van, de a lényeg egy. 


 MAGIC RING - az amigurumi horgolás 1. köre
Magyarul varázskezdés, állítható fonalgyűrű - lényege, hogy a kezdőszembe horgoljuk az 1. kör rövidpálcáit, a szálvég meghúzásával és egy kúszószemmel lesz kész.
1. kép - Egy kis hurkot csavarunk a fonalból. Beledugjuk a horgolótűt és áthúzzuk a fonalat.
2. kép - Ebbe a kezdőkörbe horgolunk rövidpálcákat - ahogy a minta kívánja - ez itt 6 rp.
3. kép - Szorosra húzzuk a kezdőszálat és egy kúszóval rögzítjük az 1. kört.

KÖRKÖRÖSSÉG
A körkörösség - az  amigurumi technika lényege -  a megadott minta szerint körbe-körbe dolgozunk. A leírásoknál "sor"-nak is nevezik a köröket, de ez ne tévesszen meg senkit.
SORJELÖLÉS
Hogy lehet tudni, hogy mikor van vége egy körnek? - Jelölőt használunk. Én a kis fonaldarabkát szeretem, mint jelölőszálat - a horgolótű nyaka elé simítom és meghorgolom fölötte az első rövidpálcát, aztán mikor körbeértem egyszerűen kihúzom és újra a horgolótű nyaka elé simítom. Így megy végig.
LÁTHATATLAN FOGYASZTÁS
Nehogy a kisnyuszi, baba, macika hasán, fején látható lukak keletkezzenek - megoldás a láthatatlan fogyasztás.
Szavakkal leírva - A két összehorgolandó szem elülső szálába dugod a horgolótűt egymás után. Áthúzod alattuk a szálat - két hurok van a tűn - utána ezek alatt is áthúzod a fonalat és már kész is! :)


                       
A horgolás olyan, mint egy jó könyv – minél tovább tart, annál jobb.

Így hát nem kell más, csak egy jó fotel az ablak, vagy a terasz előtt, puha finom fonalak, horgolótű, egy jó minta, fantázia és idő. Ez a blog megtanítja ezt a fantasztikus horgolást, az amigurumit. Lázba hoz, megnevettet, élvezetes. Akárcsak egy képregény lapjai. Szövegek, jelek, fotók, magyarázat, jó tanácsok, apró trükkök, hogy jobban menjen a munka. Ez mind.








S Z I A S Z T O K
:)
G Y E R T E K   
 A M I G U R U M I Z N I ! ! !


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Kapcsolatfelvételi űrlap

Név

E-mail *

Üzenet *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Válogassatok tovább - Jó horgolást!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...